top of page
  • kadileppik

Beebi tulekul: 10 asja, mis tuleks kodus valmis panna

Updated: Nov 23, 2022

Uue ilmakodaniku sünd toob kaasa suure hulga küsimusi – näiteks et millised asjad peaksid kodus kindlasti olemas olema?

“Värske emme jaoks kõige olulisem on toetav ja abivalmis kaaslane, kes aitaks emal uues rollis kohaneda ning võimaldaks väga olulist – ka aega iseendale, et puhata,” alustab Kadi. “Kuid on ka mõned asjad, mis värske ilmakodaniku tulekul olemas võiks olla. Nii näiteks peaks olema korralik elektriline rinnapump, rinnapadjad ja hästi istuv spetsiaalne rinnaga toitmise rinnahoidja. Mõnele võib see tunduda kentsakas, aga imetamisest õhetavaid rindu aitab hästi jahutada külmkapist võetud kapsaleht, nii et üks kapsapea võiks kapis ka olla. Lapse hingamist aitab aga valvata hingamismonitor,” loetleb ta.

“Muretseda tuleks korralik käru, reguleeritava kõrgusega ja mina soovitaksin kindlasti joogitopsi hoidjaga. Samuti peaks olema mugavad ja heast materjalist ilmastikukindlad riided (vihmamantel, jope, püksid, kummikud, core-tex talvesaapad), sest beebi vajab jalutuskäiku õues iga ilmaga.” Magamistuppa soovitab Kadi muretseda pimendavad rulood, et miski väiksekese und ei häiriks, samuti võiks mööbli hulgas olla korralike käetugedega, veidi laiem mugav tool või kiiktool, kus vastne ema maimukest toita saab. “Beebile võiks muretseda ka oma voodi, võib olla ka täiesti tavaline, lihtne häll.”

2 views

Recent Posts

See All

Ekraanisõltlastest lapsevanemad

Sel aastal olen teinud enamjaolt koostöösid peredega kes otsivad hoidjat reisidele kaasa. Lapsi peredes on üks kuni neli ja vahel lisandub reisi jooksul külalislapsi. Üha enam jääb mulle silma, et ei

Comentários


bottom of page