top of page
  • kadileppik

Beebi- või väikelapse surm.

Kõik kardavad, aga keegi ei räägi sellest kõva häälega avalikult. Kuuleme vaid uudistest, kui on juhtunud mõni traagiline õnnetus beebidega.

Mõtle hetkeks, kui mitut peret sa tead enda lähiringkonnas, kes on kaotanud beebi raseduse-, sünnituse – või enne lapse aastaseks saamist…. Tunnistan ausalt, et tean kahjuks sadu peresid. Täiendan ennast igapäevaselt, kuidas selliseid peresid aidata ja mil moel rohkem kindlustunnet luua järgnevate raseduste puhul.

Kurb on tõsiasi, et haigla personal ja paljud arstid ei oska alati sellises olukorras perega suhelda, rääkimata siis lähedastest või sõpradest. Juhul kui pere ei saa kohe abi, võib see viia sügavasse depressiooni, hakkatakse ennast- või teisi juhtunus süüdistama.

Mida saaks teha, vähendamaks rasedate stressi seoses sellega, kas beebi süda lööb ja kõik on korras? On olemas monitorid, millega saab kõhu pealt kuulata beebi südame toone, õnneks ei ole need üle mõistuse kallid, hind alates paarikümnest eurost. Leidsin erinevaid variante internetist kui kirjutasin otsingusse baby heartbeat monitor.

Kui paljud teavad sellisest seadmest, mis käib beebile voodisse ja annab koheselt märku kui beebi ei hinga? Mina sellest ei teadnud enne, kui hakkasin beebide surma kohta õppima.

Beebide surma põhjuseid: – suurem tõenäosus surmale on beebidel, kes on enneaegsed (sündinud enne 37 nädalat) või on väga madala sünnikaaluga (alla 2,5kg) – beebi kes pole piisavalt kasvanud – platsenta irdumine – infektsioon raseduse ajal – imiku äkksurm – laps sünnib surnuna – õnnetusest tingitud surm – geneetiline või psühholoogiline anomaalia – keeruline sünnitus

59 views

Recent Posts

See All

Ekraanisõltlastest lapsevanemad

Sel aastal olen teinud enamjaolt koostöösid peredega kes otsivad hoidjat reisidele kaasa. Lapsi peredes on üks kuni neli ja vahel lisandub reisi jooksul külalislapsi. Üha enam jääb mulle silma, et ei

Comentários


bottom of page