top of page
  • kadileppik

Beebimassaaž

Kunagi pole liiga vara või hilja õppida beebimassaaži. Miks- ja kuidas tekivad beebidel lihaspinged?

Kõigil beebidel on sündides lihaspingeid, kuid osadel on rohkem ja seda seepärast, et viimased kuud enne sündi on beebi elukeskkond üsna kitsas. Samuti on soodumus lihaspingeteks nendel beebidel kes kasvavad väga kiiresti või on liiga palju aega ühes asendis.

Kuidas kindlaks teha lihaspingeid? Beebimassaaži töötoas vaatame üle lihaspinged ja näitan näpselt kuidas nendega igapäevaselt läbi erinevate harjutuste tegeleda.

Miks on beebimassaaž oluline ja kuidas mõjutab beebi und, toitmist, seedimist ja vanematega koos kasvamist? Tehes igapäevaselt beebile massaaži hakkab beebi keha omandama 25% enam hapniku, tänu millele on tagatud parem lapse füüsiline ja vaimne arend, parem unekvaliteet, vähem gaase või gaasivaba beebi, parem seedimine. Kõige olulisem, et vanem õpib tunnetema oma beebit ja seda kuidas kindlaks teha millist massaaži Sinu beebi parasjagu vajab.


Kes on parimad massöörid beebile? Iga vastsündinu parim massöör on tema vanem ja seda seepärast, et iga võõra inimese puudutus võib hoopis beebis stressi tekitada ja kui beebi nutab/röögib, siis ei tohi jätkata, sest beebi keeldub võõraga koostööst.

Kikivarvukil seismine ja kõndimine väikelaste seas, kas see on hea või halb? Kui beebi hakkab huvi tundma püsti olemise ja seismise osas, kuid teeb seda kikivarvukil, siis on see näide sellest, et tuhara lihased on nõrgad ja kui laps hakkab kõndima võib ta endale raskelt viga teha. Ka suuremate lastega vanemad saavad minult häid nippe ja soovitusi kikivarvukil kõndimise osas.


Beebimasaaži töötubades/koduvisiitidel õpetan massaaži mis läheb Eestis füsioteraapia alla. Kui sul pole endal beebit või töötuba/koduvisiit langeb ajale kui beebi magab, siis on olemas beebimassaaži jaoks nukud millel harjutada. Kõik kohtumised toimuvad näost näkku, sest tahan kindel olla, et võtted on õiged ja beebile ei tekitatakse teadmatusest kehavigastusi.
28 views

Recent Posts

See All

Ekraanisõltlastest lapsevanemad

Sel aastal olen teinud enamjaolt koostöösid peredega kes otsivad hoidjat reisidele kaasa. Lapsi peredes on üks kuni neli ja vahel lisandub reisi jooksul külalislapsi. Üha enam jääb mulle silma, et ei

bottom of page