top of page
  • kadileppik

Eesti

Esimesed päevad Eestis on olnud väga tegusad.


Palju kohtumisi oma ala ekspertidega ja kodukülastusi, et jagada oma teadmisi ning vastata tervele hulgale küsimustele.


Kõigiga kohtumise üheks suureks tõmbenumbriks on olnud Londonist kaasa võetud esmaabi õpingutel kasutatav beebinukk, kellel saab harjutada elustamisvõtteid. Samuti oleme vestelnud arstiabi ja kiirabi võimekusest kohale jõuda kui elatakse kaugemal.

Olgem realistlikud, täna saab iga pere anda panuse kiirabiga koostöö parendamiseks juba lihtsalt sellega, et läbitakse enne lapse sündi esmaabi koolitus kus on olemas praktiliseks osaks just elustamise õppes kasutatav beebinukk millel on küljes andurid. Andurid annavad teada kas teed õiges kohas-, kiiruse-, ja tugevusega südamemassaaži. Kõigiga kes on saanud harjutada minu beebinukul elustamist on tagasisideks:


  • “Ma ei teadnud, et beebit tuleb kõigepealt elustada ja siis alles kutsuda kiirabi”

  • “Issand mul tuli paanika ma ei tea üldse mida teha!”

  • “Kui tegin meditsiini õpinguid, siis sellist nukku ei olnud, aga see on ikka väga hea ja vajalik!”

  • “Nüüd ma tean, mis teha kui minu väikese vennaga midagi juhtub, sest emme läheb paanikasse” (7 aastane)

  • “Kuule Kadi, see on ikka korralik trenn ja pole üldse nii lihtne kui teoorias tundub”

  • “Kaua sa Eestis oled, kas ma saaksin veel sellel nukul harjutada ja tead ma kutsuks oma vanemad ka, sest nemad veedavad lastega palju aega koos”


Minu soovitus leidmaks parim koht kus õpetatakse just lastele- ja beebidele esmaabi andmist, helista ja küsi kas neil on selline beebinukk olemas, kui ei ole ning pakuvad interneti teel koolitust, siis helista järgmisele koolitajale. Esmaabi koolitus on parim investeering, et suudaksid nii enda kui teiste lastele kriisiolukorras esmaseks elupäästjaks olla!


30 views

Recent Posts

See All

Ekraanisõltlastest lapsevanemad

Sel aastal olen teinud enamjaolt koostöösid peredega kes otsivad hoidjat reisidele kaasa. Lapsi peredes on üks kuni neli ja vahel lisandub reisi jooksul külalislapsi. Üha enam jääb mulle silma, et ei

Commenti


bottom of page